Féltucat jogszabály változott idén
1. 2014. január 1-gyel módosult az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény. A jogszabály 4. §-a bővült az alábbi kiegészítéssel: „A szolgáltató köteles elektronikus úton közvetlenül és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon közzétenni a szolgáltató részére a tárhelyet biztosító szolgáltató székhelyét, telephelyét, az elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét, kivéve, ha a szolgáltató részére nyújtott tárhely-szolgáltatás jellegéből adódóan ezek az adatok egyébként is megismerhetőek.” 2. Az új Ptk hatályba lépésével (2014. március 15.) az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény is módosult, méghozzá a sérelemdíjra vonatkozó rendelkezésekkel. 3. 2014. március 15-én lépett hatályba a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről, azaz az új Ptk, ami egy új fejezettel egészült ki, melynek címe: Az elektronikus úton történő szerződéskötés különös szabályai.
4. Május 15-én lépett hatályba a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet.
A rendelet főbb szabályai: A fogyasztó kötelessége a szerződés megkötésének bizonyítása (számlával, vagy akár csak nyugtával). A vállalkozás a fogyasztó nála bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvet köteles felvenni. A vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb 15 napon belül elvégezze.
5. 2014.02.27-én jelent meg, és 2014. június 13-án lépett hatályba a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól a Kormány 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelete, mely alapvető változásokat hozott a webáruházak életébe.
A rendelet főbb szabályai: Az elállási jog 8 munkanapról 14 napra bővült. Ha a webshop elmulasztja a tájékoztatást az elállási jogról, akkor a 14 napos elállási határidő 12 hónappal meghosszabbodik. A webshopnak az elállást követő 14 napon belül vissza kell térítenie a fogyasztó részére a termék árát. A fogyasztó az elállási jog gyakorlásának napjától számított 14 napon belül köteles visszaküldeni, vagy átadni a terméket a webshopnak. 6. Szeptember 15-én lépett hatályba a 97/2014. (III. 25.) Korm. rendelet. Módosította a Kormány az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletet. A Kormány 97/2014. (III. 25.) Korm. rendeletének mellékletében felsorolásra került azoknak a termékeknek a köre, melyekre 1 éves jótállást kötelező vállalni. Frissítse ÁSZF-ét az új jogszabályoknak megfelelően! Kérjen árajánlatot most az ÁSZF upgrade 2014. sablon-csomagunkra, vagy keresse fel a Net-jog ügyvédeket! Net-jog = tanácsadás bírsággaranciával.]]>